obserr

obserr

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
obserr

na vine su samozrejme mudrosraci, ktori slabo tlacili na otvorenie skol :]
...
Pridlho zatvorené školy počas covidu

Detskí lekári sa zhodujú, že deti, ktoré za posledné dva roky boli viac doma ako v škole a medzi svojimi rovesníkmi, zostali po pandémii s oslabenou imunitou voči baktériám a vírusom. A nepomohlo im ani to, že sa za istých podmienok školy otvorili od februára.
...
Vyzerá to tak, že aj keď hygienici videli v plošnom zatvorení škôl dôležitý nástroj v boji s pandémiou, rozhodnutie nechať ich zatvorené takmer najdlhšie z európskych krajín bolo prehnané.

Pandémia a izolácia detí mali negatívny vplyv nielen na ich psychické zdravie, ale zjavne deťom vrátili ich imunitu, ktorú si predtým v kolektívoch vybudovali, niekde na začiatok.
...
Pre slabú zaočkovanosť to pôjde ako lavína

Mario Moro, ktorý pred rokom v čase pandémie v rozhovore pre Postoj povedal, že počas tridsiatich rokov svojej praxe nevidel takú chorobnosť detí, potvrdzuje, že dnešná situácia je ešte horšia ako vlani.

„A asi sme ešte len na začiatku vzostupu,“ varuje. Detský lekár predpokladá, že vzhľadom na potvrdené prípady „to pôjde asi ako lavína, keďže sme veľmi málo zaočkovaní proti chrípke“.
...
Nemecko bojuje s respiračným vírusom, výrazne sa šíri už aj u nás

Okrem chrípkového vírusu začína v plnej sile udierať aj vysoko nákazlivý respiračný syncyciálny vírus (RVS). Infekcie sa prejavujú najčastejšie u dojčiat a malých detí do dvoch rokov, tento vírus býva najčastejším dôvodom ich hospitalizácie pre infekcie dýchacích ciest.

„Situácia je taká vážna, že musíme povedať, že deti umierajú, pretože ich už nemôžeme liečiť.“

Alarmujúca situácia je najmä v Nemecku, kde zažívajú vlnu respiračných infekcií u dojčiat, čoraz viac detí tam končí s akútnymi priebehom na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Voľných je už len niekoľko desiatok lôžok v celej krajine.
...
Čo je dôvodom takého masívneho šírenia respiračného syncyciálneho vírusu? Odborníci tvrdia, že deti, ktoré sa narodili počas pandémie, nemali možnosť vybudovať si prirodzenú ochranu proti bežným zimným vírusom, pretože dlhodobé lockdowny a reštrikčné opatrenia bránili ich šíreniu.

https://www.postoj.sk/120283/tolko-chorych-deti-sme-roky-nemali-pocas-lockdownov-im-zoslabla-imunita

Zdroj: www.postoj.sk
 
aaa
aaa | 14.12.2022 11:36

Riešenie?


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 14.12.2022 11:45

" Infekcie sa prejavujú najčastejšie u dojčiat a malých detí do dvoch rokov,"

a kolko zim prezili, ze keby nebolo pandemie, kolkokrat by mali moznost si vybudovat imunitu proti zimnym virusom?

Tym nechcem povedat, ze tie protipandemicke opatrenia nemali vplyv na budovanie imunity, ale bude stacit jedna sezona a imunita je u deti spät.


AP
AP | 14.12.2022 13:08

A dojčatá a malé deti do dvoch rokov chodili do škôl? Alebo aspoň do škôlok a trpeli teda ich zatvorením? Apropo, "pre slabú zaočkovanosť", tam nie je jednoduché riešenie? Zaočkovať.
My sme sa dali tento rok zaočkovať proti chrípke, plánujeme ešte preočkovanie proti korone. A svete div sa, okrem nachladenia v októbri pred očkovaním (aj to len ja), sme nič nechytili, ani nám druhé hlavičky nenarástli.


AP
AP | 14.12.2022 13:10

Mimochodom k tej psychickej pohode detí, je to trochu mimo debaty, ale dnes sa mi podarilo omylom prepnúť na TV Lux. A tam detičky v niečom, čo nazvali "Radostný ruženec". Ale neviem si pomôcť, proste ako tam odriekali modlitby, moc radostne na mňa nepôsobili. Premietam nad tým, ako na 10-11 ročné deti asi pôsobí, keď opakujú frázy "zachráň nás od pekelného ohňa", "pros za nás hriešnych teraz i v hodinu smrti našej". Ako to vôbec vnímajú, či len mechanicky opakujú, alebo sa nad tým aj zamýšľajú? A nemusia ma miestni veriaci hneď ukrižovať, mňa to fakt zaujíma.


MirecU
MirecU | 14.12.2022 14:15

"pretože dlhodobé lockdowny a reštrikčné opatrenia bránili ich šíreniu."
Takze to fungovalo... inak kde si mali tie dvojrocne deti vybudovat imunitu, ked jasle nemame a do skolky este nechodia?

A v minulosti vobec nebolo bezne, ze v sezone boli "chripkove prezdniny", to vtedy tie deti preco si nevybudovali imunitu?

"Alarmujúca situácia je najmä v Nemecku, kde zažívajú vlnu respiračných infekcií u dojčiat, čoraz viac detí tam končí s akútnymi priebehom na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Voľných je už len niekoľko desiatok lôžok v celej krajine."
A dojcata ako zazili restrikcne opatrenia, ked sa narodili az po korone?

Cely ten prispevok vyzera ako miesanie jablk s hruskami


Xytrolin
Xytrolin | 14.12.2022 15:29

Znôška tvrdení, zasadených akože "do kontextu", síce nezmyselného, ale čo už...nevydalo... Katastrofa, kedy už bude tejto "sezóne" svetovej stupidity koniec?


Xytrolin

blackota
blackota | 14.12.2022 17:23

s ohladom na zdroj je len jediny mozny zaver - ti mali parchanti sa malo modlili k panenke marii sedembolestnej, a lietadlo s kristovou krvou malo hodin nalietalo ponad slovensko.

ale urcite sa to spravi, ak kazdy spravny veriaci pri najblizsej navsteve svatostanku supne do mesteka aspon stoeurovku - lokalni rkc manazeri vybavia lepsiu imunitu u dvorocnych deciek.


MirecU
MirecU | 15.12.2022 08:25

Inak by ma zaujimalo jedno - na jar bola najvyssia koncentracia pelu v ovzdusi za posledne roky, bolo toho vsade plno, clovek pomaly ani okno nemohol otvorit, aby nemal v interieri nadrbane zlte svinstvo... a pel je alergen, drazdi dychacie cesty... nemalo aj toto vplyv na to, ze teraz sa tak rozmohli respiracne infekty?


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 15.12.2022 08:58

Tak potom aj za to nadmnozstvo pelu moze pandemia, lebo ho po minule 2 roky nevydychali kvoli maskam alergici


MirecU
MirecU | 15.12.2022 09:05

V 2021 mali alergici vdaka respiratorom raj na zemy :)


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader